fbpx
Pn-Pt 8:00 - 17:00 Sob: nieczynne 42 712 15 00
Magazyn Sopexim
Magazyn Sopexim

SOPEXIM

jest polską firmą rodzinną utworzoną w 1989 roku. Specjalizujemy się w drewnie konstrukcyjnym, ale w naszej ofercie znajdą Państwo również inne produkty drewniane i drewnopochodne.

Firma SOPEXIM od lat popularyzuje płytę OSB i drewno konstrukcyjne jako przyjazne środowisku materiały konstrukcyjne. W związku z tym, że lubimy nowości staramy się stale oferować je naszym klientom.

Wprowadziliśmy do sprzedaży i promujemy produkty takie jak lite drewno łączone na złącze klinowe KVH, drewno klejone BSH, suche strugane drewno C24, malowane elewacje drewniane.

Posiadamy najlepiej zaopatrzony skład płyt OSB i drewna konstrukcyjnego w centralnej Polsce, co w połączeniu ze sprawnym zapleczem logistycznym umożliwia nam realizację zamówień klientów w możliwie najkrótszym czasie.

Czy wiesz, że …

 • Drewno jest jedynym naturalnie odnawialnym surowcem wykorzystywanym przez człowieka.
 • Prawidłowe zarządzanie lasami ma na celu podtrzymanie ciągłości ich istnienia i konieczność ta jest podyktowana tym, iż lasy i produkty drzewne są ważnymi magazynierami węgla.
 • Drzewo powstaje w procesie fotosyntezy z dwutlenku węgla CO2 i wody H2O blokując przez to trwale wolny węgiel.
 • Zużyte produkty wykonane z drewna mogą być ponownie wykorzystane, przetworzone lub maja wartość jako ważne źródło energii.
 • 75 % energii wykorzystywanej do wytwarzania produktów z drewna pozyskiwane jest z resztek drzewnych 1 m3 drzewa użytego w budownictwie jest w stanie zredukować emisje dwutlenku węgla CO2 z paliw kopalnych użytych do produkcji stali, betonu lub plastiku aż o 1,1 tony.
 • Wykorzystując cały potencjał drzewa w budownictwie Europa może zredukować emisję CO2 do 300 milionów ton czyli 15-20%.
 • 75% lasów UE jest zarządzana w celu produkowania drewna na skalę handlową
 • Od przeszło 60 lat obserwuje się stały wzrost powierzchni leśnej w Europie, tak iż obecnie eksploatuje się jedynie 65% rocznego przyrostu.
 • Drewno odgrywa czołową rolę w walce ze zmianami klimatycznymi.

MISJA FIRMY

Działamy od 1989 roku

Misją naszej firmy, oprócz podstawowej działalności gospodarczej, są działania, które mają na celu zmianę światopoglądu i myślenia społeczeństwa na temat używania drewna, jak również pokazywanie jak wielkie sę ekologiczne aspekty działalności przemysłu drzewnego.

A wiec zatrzymajmy się na chwilę
OK, teraz rozejrzyj się dookoła siebie.
Zobacz ile przedmiotów, rzeczy jest wykonanych z drewna.
I co jesteś zaskoczony!!! Jak ich jest wiele?

Będziemy chcieli wam opowiedzieć o tym że używamy wciąż za mało drewna szczególnie w budownictwie, o tym, że kupując i używając wyroby, materiały, przedmioty z drewna przyczyniacie się do zmniejszania efektu cieplarnianego, o którym pewnie wszyscy słyszeli i zdają sobie sprawę jakie to jest wielkie zagrożenie dla przyszłości ZIEMI.

Drewno dla budownictwa, a misja naszej firmy

Branże całego przemysłu drzewnego w Europie pozostają w większości pod wpływem rozwoju przemysłu związanego z budownictwem, nawet sektor meblarstwa zależy w dużym stopniu od budownictwa. Udział konstrukcji drewnianych w budownictwie mieszkalnym jest różny w Europie, od prawie 7% w Europie Zachodniej do 3% w Europie Wschodniej. Ogólnie udział się zwiększa, szczególnie w Centralnej części Europy i w Wielkiej Brytanii.

Budowanie domu z drewna zamiast z cegły zmniejsza przeciętnie emisję węgla do 10 ton.

Całkowite wytworzenie i 20 letnie użytkowanie od momentu wybudowania domu drewnianego w porównaniu z domem stalowym i domem z betonu i ceramiki:

 • Zużycie energii na wybudowanie i użytkowanie – 18% mniej niż budynek stalowy – 35% mniej niż budynek betonowy
 • Emisja gazów cieplarnianych – 15 % mniej niż budynek stalowy – 30% mniej niż budynek betonowy
 • Zużycie surowca / wagowo / – 12% mniej niż budynek stalowy – 50% mniej niż budynek betonowy
 • Zanieczyszczenie powietrza – 15 % mniejsze niż budynek stalowy
  18 % mniejsze niż budynek betonowy – zużycie wody – 3 razy mniej niż dla budynku stalowego
 • 2,5 razy mniej niż dla budynku betonowego

Proszę pamiętać i przemyśleć jak wielkie znaczenie mają nasze wybory w zakresie wykorzystania materiałów budowlanych, których użyjemy na własny dom. Jak duże mają znaczenie i wpływ na emisję CO2, która jest główną przyczyna globalnego ocieplenia.  W Europie i Polsce możemy wpływać na wzrost procesu przyswajania CO2 przez lasy kontynuując stale ich ekspansję a ich ekspansja będzie postępować wraz ze zwiększającym się zużyciem drewna w gospodarce, głównie w budownictwie. Możemy również pomóc w redukowaniu CO2 wybierając drewno i produkty drzewne pochodzące z trwale i prawidłowo zarządzanych lasów.

Domy o drewnianej konstrukcji i wykończeniu stanowią najmniej szkodliwą ingerencje człowieka w środowisko w porównaniu z tymi, które wykonane są w technologii tradycyjnej, czyli ze stali, cementu i plastiku.

Firma Sopexim czynnie wspiera i jest członkiem EDG – Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń

42 712 23 46

lub