fbpx
Pn-Pt 8:00 - 16:00 Sob 7:30 -12:00 42 712 15 00

Deski heblowane (strugane)

94 95 121 146 160 170 194 195
18,5 18,5 x 94 18,5 x 121 18,5 x 146 18,5 x 170 18,5 x 194
19 19×146 19×170
22 22×95*
24 24×146
28 28×146 28×195
32 32×160

*3-stronnie strugana

Deski modrzewiowe

140 145
24 24×140 24×145
28 28×145

Deska heblowana to materiał budowlany o szerokim zastosowaniu. Gładka powierzchnia desek oznacza estetyczny wygląd, a dodatkowo znacznie ułatwia nakładanie zarówno środków impregnujących, jak i farb czy lakierów. Gładka deska jest też o wiele lepiej zabezpieczona przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, ogniem czy szkodnikami drewna.

W kategorii deski strugane w ofercie składu drewna Sopexim znajdziesz szeroki wybór drewnianych desek ze świerka oraz modrzewiowych, dostępnych w różnych wymiarach. Dzięki temu są one odpowiednie do wielu rodzajów konstrukcji, takich jak architektura ogrodowa, skrzynki, donice, płoty, materiał na taras czy meble, takie jak regały oraz półki.

Deski heblowane – wymiary

Jakich wymiarów deski struganej potrzebujesz? Najwyższej jakości deski świerkowe z oferty Sopexim polecamy w bogatej gamie szerokości – od 94 do 195 mm oraz grubości od 18,5 do 32 mm. Mamy też wysokiej klasy deski modrzewiowe w rozmiarach 24×140, 24×145 i 28×145 mm.

Właściwości desek struganych

Deski strugane czy, inaczej mówiąc, heblowane, to popularny rodzaj materiału budowlanego, powszechnie wykorzystywanego do konstrukcji płotów, balkonów, drewnianych osłon, tarasów, mebli, skrzynek i elementów architektury ogrodowej. Wykonuje się z nich konstrukcje drewniane, huśtawki ogrodowe, werandy, ławki i wiele innych elementów w ogrodzie i w domu. Świetnie się sprawdzą jako rama oraz stelaż łóżka. Stosuje się je również do drewnianych rusztowań.

Jak powstają deski heblowane? Struganie to inaczej usunięcie cienkiej warstwy zewnętrznej drewna z pomocą specjalistycznej maszyny. Dzięki temu uzyskuje się bardzo gładką powierzchnię, Jest to ważne z powodów estetycznych – gładka deska to ładniejszy wygląd płotu, półki lub konstrukcji tarasu. Gładką powierzchnię o wiele łatwiej też pokrywa się farbą, lakierem oraz poddaje impregnacji. Heblowanie zwiększa wydajność środków impregnujących nawet o 50%. Deska po heblowaniu mniej chłonie wodę i wolniej się wypacza.

Drewno strugane ma też jeszcze jeden, bardzo ważny atut. Jest mniej podatne na rozwój pleśni i grzybów. To dlatego, że heblowana powierzchnia drewna zdecydowanie wolniej ulega zapyleniu przez zarodniki. Strugane drewno jest też bardziej odporne na działalność szkodników oraz na ogień – nie ma drzazg, które mogą się zapalić, a w razie pożaru płomień dłużej „ślizga” się po powierzchni drewna zamiast ją palić.

Deski strugane czterostronnie i trzystronnie

W ofercie składu drewna Sopexim znajdziesz deski strugane czterostronnie i trzystronnie. Czym się różnią od siebie te produkty? Deski czterostronne to zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj desek heblowanych, chętnie wykorzystywany przez majsterkowiczów, miłośników DIY i fachowców od wykończenia domów, budowy czy prac ogrodniczych.

Czterostronne struganie oznacza, że pojedyncza deska jest gładka z każdej strony z wyjątkiem końców belek. Wygląda estetycznie i doskonale nadaje się na widoczne elementy, do produkcji mebli lub elementów dekoracyjnych, na przykład donic, skrzynek ogrodowych czy ogrodzenia. Jest także bardziej odporna na wilgoć, ogień, szkodniki i grzyby. Deski strugane trzystronnie posiadają gładką powierzchnię tylko z trzech stron. Stosuje się je zazwyczaj na elewacjach domów, niewystruganą częścią na zewnątrz. Służy to temu, by deska podczas impregnacji wchłonęła więcej środka i tym samym była lepiej zabezpieczona.

Cena desek heblowanych

Ile kosztują deski czterokrotnie czy trzykrotnie strugane? Ich koszt jest wyższy niż koszt zwykłych, nieheblowanych desek, ponieważ to wyjątkowej jakości, dekoracyjny produkt, poddawany zaawansowanej obróbce i o szerszym zastosowaniu niż zwykłe deski, mniej podatne na uszkodzenia, ogień, wodę i czynniki atmosferyczne.

W ofercie Sopexim znajdziesz suche, strugane deski w atrakcyjnych cenach. Naszym atutem jest szeroki wybór rozmiarów (grubości, szerokości, długości) oraz duża dostępność drewna. Jeśli interesuje Cię zakup desek heblowanych z naszej oferty, zapraszamy do kontaktu – otrzymasz od nas pełną wycenę zamówienia!