fbpx
Pn-Pt 8:00 - 17:00 Sob: nieczynne 42 712 15 00

Deski suszone

Deska suszona komorowo do 18%, cięta na wielopile.

Długości od 3,0 do 5,4m skok co 0,3m (3,0/ 3,3/ 3,6….)Klasa VI Szwedzka

Naszym klientom oferujemy szeroki wybór desek suszonych. Są one produkowane z różnych gatunków drewna – sosny i świerku. Elementy można dopasować do indywidualnych wymagań klienta pod względem grubości, szerokości, a także klasy.

Sprawdź, co wyróżnia każdy ze wspomnianych rodzajów desek oferowanych przez SOPEXIM, a także poznaj ich zastosowanie.

Dostępny przekrój i gatunek drewna desek

Naszym klientom oferujemy dwa rodzaje suszonych desek – świerkowe oraz sosnowe. Wybór konkretnych elementów zależy od ich wykorzystania. Dopasowując je do zastosowania, warto zwrócić uwagę na parametry techniczne, takie jak grubość i szerokość. Suszone deski oferujemy także w różnych klasach. Najpopularniejsza jest klasa VI Szwedzka.

Rodzaj Grubość Szerokość Klasa
Sosna 19 75 VI SB
Sosna 19 75 VI- SB
Sosna 19 100 VI SB
Sosna 19 100 VI- SB
Sosna 19 125 VI SB
Sosna 19 150 VI SB
Sosna 25 75 VI SB
Sosna 25 100 VI SB
Sosna 25 125 VI SB
Sosna 25 150 VI SB
Sosna 25 175 VI SB
Sosna 25 200 VI SB
Sosna 32 150 VI
Sosna 50 100 VI
Sosna 50 100 C24
Sosna 50 125 VI
Sosna 50 150 VI
Sosna 50 175 VI
Sosna 50 200 VI
Sosna 50 225 VI
Sosna 50 250 VI
Świerk 22 100 VI
Świerk 22 125 VI
Świerk 22 150 VI
Świerk 25 100 VI
Świerk 25 125 VI
Świerk 25 150 VI
Świerk 32 150 VI

Do jakich projektów możemy wykorzystać ten materiał?

Deski suszone to podstawowe elementy wykorzystywane w budownictwie i nie tylko. Ich popularność wynika m.in. z atrakcyjnej ceny w porównaniu z innymi materiałami dostępnymi na rynku. Świadomi klienci podkreślają również walory estetyczne suszonego drewna i aspekt ekologiczny. Suszone deski doskonale sprawdzają się m.in. do:

  • deskowania dachu,
  • wykonania ślepych podłóg,
  • tworzenia palet i opakowań eksportowych.

Deskowanie dachu zapewnia solidną podstawę całej konstrukcji. Stelaż z suchych desek jest pierwszą warstwą mocowaną na krokwiach. To do niego przytwierdzana jest papa lub membrana, a następnie właściwe pokrycie dachowe. Deskowanie dachu wpływa nie tylko na stabilizację, ale także na sprężystość konstrukcji. Chroni także przed gromadzeniem się skroplin pod dachem, przeciekaniem czy zagnieżdżaniem się zwierząt.

Deski suszone wykorzystuje się również do wykonywania tak zwanych suchych podłóg. Jest to jedno z rozwiązań polegających na układaniu posadzki na legarach. W tym konkretnym przypadku podłoga wykonana jest ze sklejek oraz płyt OSB mocowanych do rygli. Następnie na to układane jest wykończenie z suszonych desek.

Suszone deski drewniane sprawdzają się także przy produkcji palet. Te bardzo często wykorzystuje się w magazynach. Są także popularne w branży transportowej. Towar ułożony na paletach z suszonych desek znacznie łatwiej przewozi się wózkami widłowymi.

Deska sosnowa suszona sprawdza się również przy wykonywaniu opakowań eksportowych. Te skutecznie zabezpieczają zapakowane w nie produkty i chronią je przed uszkodzeniem w transporcie.

Deski suszone z drewna sosnowego

Drewno sosnowe charakteryzuje się tym, że jest lekkie, miękkie i łatwe w obróbce. To sprawia, że jest jednym z najczęściej wybieranych materiałów do tworzenia np. konstrukcji dachowych.

Ze względu na niewielką wagę znajduje zastosowanie nie tylko w sektorze budownictwa, ale także przemyśle meblarskim. Naturalny materiał jest przy tym uważany za niezwykle wytrzymały.

Deska sosnowa suszona odznacza się jasnym kolorem. Nawet po intensywnym olejowaniu nie przybiera ciemnej barwy. W poszczególnych elementach widoczny jest delikatny zakres usłojenia, który występuje miarowo.

Naszym klientom oferujemy suszone deski sosnowe w grubości od 19 do 50 mm oraz szerokości od 75 do 250 mm.

Deski suszone z drewna świerkowego

Świerk jest jednym z najpopularniejszych drzew występujących na terenach Europy. Deski świerkowe suszone charakteryzują się jasną barwą. Są cenione ze względu na niski poziom żywicy w ich strukturze.

Podobnie jak w przypadku elementów sosnowych, wyróżnia je niewielka waga oraz miękkość. Z uwagi na strukturę i łatwą obróbkę materiał ten idealnie nadaje się do cięcia, frezowania czy skrawania. Nawiercanie w nim otworów czy łączenie poszczególnych elementów z użyciem gwoździ nie stanowi większego problemu. Deski świerkowe suszone wyróżnia przydatność do nawet kilkudziesięciu lat, bez utraty właściwości.

Naszym klientom oferujemy suszone deski świerkowe w grubości od 22 do 32 mm oraz szerokości od 100 do 150 mm.

Dostępny przekrój i gatunek drewna desek na sprzedaż w Sopexim

Poniższa tabela przedstawia deski suszone z naszej oferty sklasyfikowane pod względem materiału wykonania, dostępnych grubości i szerokości. Można znaleźć w niej także informację na temat klasy desek z sosny i świerku.