fbpx
Pn-Pt 8:00 - 17:00 Sob: nieczynne 42 712 15 00

Kategorie produktów

Sprawdź szczegółową ofertę naszej firmy

Drewno konstrukcyjne KVH

Drewno konstrukcyjne KVH

Więźby dachowe i Drewno

Więźby dachowe i Drewno

Płyta OSB

Płyta OSB

Drewno konstrukcyjne C24

Drewno konstrukcyjne C24

Łaty dachowe

Łaty dachowe

Płyta OSB Firestop

Płyta OSB

Drewno klejone BSH

Drewno klejone BSH

Wełna drzewna

Wełna drzewna

Budowa dachu wymaga starannego doboru materiału konstrukcyjnego. Jest to część budynku najmniej obciążona ze względu na to, że znajduje się na jego szczycie. Jednocześnie jest też najbardziej narażona na działanie czynników środowiskowych. Ponadto dach pełni bardzo istotną funkcję, chroniąc wnętrze domu przed wilgocią, chłodem, zanieczyszczeniami z powietrza i nadmiernym nasłonecznieniem. Wszystkie te czynniki sprawiają, że konstrukcja dachu powinna być wyjątkowo trwała.

Sprawdź informacje o:

  1. Drewno do budowy dachu
  2. Drewno konstrukcyjne KVH
  3. Drewno konstrukcyjne C24
  4. Drewno klejone BSH
  5. Więźby dachowe i drewno
  6. Łaty dachowe

Drewno do budowy dachu

Drewno konstrukcyjne przeznaczone do budowy dachu to zazwyczaj drewno drzew iglastych. Jest ono bowiem najbardziej wytrzymałe pod warunkiem odpowiedniego przygotowania, . Standardowo w konstrukcjach dachowych wykorzystuje się drewno sosnowe, świerkowe i nieco rzadziej – modrzewiowe oraz drewno jodłowe. Każdy z tych materiałów ma określone cechy, które mogą decydować o wyborze.

Najpopularniejsze jest drewno sosnowe, stosunkowo łatwe w impregnacji, ale mające więcej sęków od świerku. Natomiast drewno modrzewiowe jest droższe, ale bardziej odporne na szkodniki. Najpopularniejszą formą materiału do budowy dachu jest tarcica obrzynana. Jest to drewno konstrukcyjne jakości o wilgotności na poziomie nie wyższym niż 18% i wytrzymałości w klasie C: 24). Do budowy więźby dachowej wykorzystuje się tarcicę struganą i suszoną komorowo.

Asortyment, który proponujemy, obejmuje różne rodzaje materiałów, przeznaczonych do budowy dachu. Jest to zarówno drewno konstrukcyjne iglaste (najczęściej świerkowe) o wymaganych parametrach, jak i materiały przeznaczone na łaty dachowe, więźby czy poszycia dachów. Każdy z produktów w ofercie jest dostępny w dwóch lub więcej wariantach wymiarowych. Pozwala to na taki dobór produktów, aby zagwarantowały jak najoszczędniejsze wykorzystanie w konstrukcji dachu. Zachęcamy do zapoznania się z całym naszym asortymentem drewna na dach.

Drewno konstrukcyjne KVH

Drewno konstrukcyjne KVH jest materiałem o litej strukturze, poddawanym specjalistycznym procesom obróbczym. Dzięki nim zyskuje wyjątkowe cechy i jest materiałem do zadań specjalnych. Proces produkcji drewna KVH obejmuje suszenie w specjalnych komorach suszarniczych, a następnie klejenie klejem wodnym na mikrowczepy. Materiał jest dostępny w dwóch klasach: Si – o wysokich walorach estetycznych, przeznaczone do budowy widocznych elementów konstrukcji, oraz w klasie NSi – przeznaczone do zastosowania w konstrukcjach niewidocznych.

Drewno konstrukcyjne C24

Drewno konstrukcyjne C24 jest materiałem przeznaczonym do budowy dachów, ale również ścian, stropów, elementów architektury ogrodowej czy wiat garażowych. Jest drewnem świerkowym poddawanym procesom obróbczym takim jak suszenie do wilgotności na poziomie 18% oraz struganie. Jako materiał certyfikowany może być używany do budowy domów drewnianych, w tym również do montażu konstrukcji dachowych. Oferujemy drewno konstrukcyjne C24 w wielu standardowych przekrojach i długościach.

Drewno klejone BSH

Drewno BSH jest materiałem charakteryzującym się znacznie podwyższonymi parametrami wytrzymałościowymi oraz staranną obróbką wszystkich powierzchni. Jest to materiał czterostronnie strugany, pozostający (?) powstający? w wyniku warstwowego sklejenia ze sobą minimum trzech desek lub lameli o grubości 40 mm. Drewno BSH jest produktem inżynieryjnym pozbawionym wad w klasie widocznej oraz charakteryzującym się wytrzymałością w klasie GL od24, do GL .32 W konstrukcjach dachowych sprawdzi się przy budowie elementów nośnych o wysokich wymaganiach wytrzymałościowych. Dostępny jest również w klasie wizualnej Si oraz przemysłowej Nsi

Więźby dachowe i drewno

Budowa więźby dachowej wymaga zastosowania drewna drzew iglastych o wysokiej wytrzymałości mechanicznej. W asortymencie Sopexim znajdują się wszystkie niezbędne warianty tego materiału, przycinanego na wymiar oraz impregnowanego wybraną metodą – zanurzeniową lub ciśnieniową. Na życzenie klienta przycinamy również wybrane materiały tak, aby na placu budowy wymagały już tylko montażu, bez dodatkowej obróbki. Oferujemy też tarcicę ogólnego przeznaczenia w kilku standardowych wymiarach i długościach.

Łaty dachowe

Łaty dachowe są solidnymi belkami o prostokątnym przekroju przeznaczonymi do budowy ażurowej konstrukcji nośnej. Stanowi ona podstawę do montażu poszycia, a także umożliwia równe i solidne zamocowane dachówek. Łaty odgrywają ważną rolę w całej konstrukcji dachu, dlatego powinny być odpowiednio wytrzymałe i właściwie wysuszone oraz zaimpregnowane. Sopexim oferuje łaty dachowe w czterech przekrojach i różnych długościach, w łatach nie mamy takiej możłiwości. Są to elementy produkowane z wyselekcjonowanego surowca, spełniające wszystkie wymagane normy. Dostępne są także tradycyjne łaty z drewna iglastego ogólnego przeznaczenia – impregnowane.

 

WYCENY KONSTRUKCJI I MATERIAŁÓW DACHOWYCH:

Dach to najważniejsza część budynku, mająca za zadanie przykrycie i osłanianie go przed wpływami atmosferycznymi. Składa się z konstrukcji nośnej i pokrycia.
Od czasu, gdy powstała pierwsza drewniana konstrukcja dachu minęło wiele, wiele wieków. Sztuka budowania domów poszła daleko w przód, powstały najrozmaitsze technologie i materiały budowlane. Tymczasem konstrukcje dachów większości domów w Polsce i w dużej części Europy nadal wykonuje się z najzwyklejszych belek drewnianych.
Pomimo, że większość konstrukcji dachowych wykonuje się w praktyce z drewna o wilgotności naturalnej, zaleca się aby drewno było suszone do wilgotności ok. 18%.

W naszej ofercie znajdą Państwo drewno mokre impregnowane; drewno suszone strugane oraz drewno klejone BSH z przeznaczeniem na konstrukcje dachów. Jako poszycie proponujemy płytę OSB a jako ocieplenie wełnę drzewną.

Wiele osób buduje dom tylko raz w swoim życiu i dlatego wytrzymałość i jakość konstrukcji budynku oraz dachu stają się bardzo istotnymi elementami, które należy brać pod uwagę. Zalecamy stosowanie materiałów pewnych, certyfikowanych, których pochodzenie jest nam znane. Pozorna oszczędność przy zakupie tańszych zamienników może być bardzo kosztowna w późniejszym czasie.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń

42 712 23 46

lub