fbpx
Pn-Pt 8:00 - 17:00 Sob: nieczynne 42 712 15 00

Kategorie produktów

Sprawdź szczegółową ofertę naszej firmy

Płyta QSB P5

Opis Płyta QSB to płyta wiórowa z długich, wąskich wiórów drzewnych. W warstwie wierzchniej i środkowej wióry są rozłożone w sposób przypadkowy. Dzięki tej warstwowej budowie powstaje izotropowy materiał płytowy o niezmiennych właściwościach mechanicznych (brak jakichkolwiek różnic wytrzymałości wzdłuż i w poprzek kierunku produkcji). Materiał jest klejony wysokiej jakości żywicami mocznikowymi wzmocnionymi melaminą. QSB jest [...]

Płyty P5 to ogólnie jednowarstwowe płyty wiórowe,  które zapewniają  wysoką gęstość płyty w całym przekroju i spełniają  wymogi normy EN 312 typu 5 – płyty konstrukcyjne do użycia w warunkach wilgotnych.

Płyty są produkowane przez różnych producentów pod ich własnymi nazwami handlowymi takimi jak QSB, LSB, MFP, Durelis

Zaintersowanie płytami P5 wzmaga sie w momentach rosnących cen płyt OSB i stosuje się je jako zamienniki OSB, jednakże nie można na wprost zastępować płyt OSB  takiej samej grubości płytą  P5 z uwagi na ich mniejszą wytrzymałośc na zgnianie.

Płyty P5 mają mniejsze normowe wymagania ( EN312)  co do wytrzymałości na zgnianie oraz przenoszenie obciążeń niż normowe wymagania dla płyt OSB 3 (EN300).

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń

42 712 23 46

lub